Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Chladic topeni / prislusenstvi pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Chladic topeni / prislusenstvi pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Chladic topeni / prislusenstvi pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Chladic topeni / prislusenstvi nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Chladic topeni / prislusenstvi pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Chladic topeni / prislusenstvi pro TOP značky kamionů

Chladic topeni / prislusenstvi pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Chladic topeni / prislusenstvi pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Chladic topeni / prislusenstvi. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Chladic topeni / prislusenstvi za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Chladič motoru v kamionech pomáhá zabránit přehřívání motoru. Kapalina cirkulující v tomto systému je chlazena proudem vzduchu tvořeným pohybem auta a zvětšeným díky ventilátoru.

Druhy chladičů motoru pro kamiony

Podle materiálu:

  • Hliník. Výhodou je nízká váha a dostupná cena.
  • Měď. Tyto chladiče mají vysokou tepelnou vodivost. Kromě toho jsou odolnější vůči korozi.

Produkty také mohou mít rozličný design. Konkrétně to může být:

  • Chladič s plochým jádrem. Design používá trubky, buď ploché nebo oválné. Jsou navrženy v šachovnicovém designu a procházejí přes příčně desky, které zvětšují oblast rozptýlení tepla.
  • Chladič se serpentinovým jádrem.  V tomto případě jsou trubky uspořádány jedna za druhou v řadě. Mezi nimi jsou uložena vlnitá žebra. Zlepšuje se tím turbulence vzduchu procházejícího přes chladicí mřížku.

Zařízení v katalozích se liší délkou, šířkou a výškou. Obvykle zařízení instalované v kamionech má větší rozměry než chladič motoru osobního auta.

Selhání a jejich příčiny

Produkt může ztratit svou integritu například vlivem nehody. Poškození vlivem koroze je také možné, pokud je produkt vystaven chladicí kapalině nebo nesprávně zvolené čistící látce. Často se objevuje i problém s narušenou cirkulací chladicí kapaliny. Důvodem je zašpinění zařízení různými usazeninami, například vlivem nedbalého použití těsnících látek.

Jak zjistit selhání

Špatný stav součástky může indikovat indikátor teploty chladicí kapaliny. Únik chladicí kapaliny a ztráta integrity je často spojena se specifickým zápachem v kabině vozidla nebo v oblasti jednotky. V tomto případě prozkoumejte chladič motoru kamionu, zda není poškozen nebo nemá úniky. Může to vyžadovat rozebrání okolních prvků. Práci nechte na odborníky na údržbu kamionů, kteří v případě potřeby zkontrolují a vymění poškozený komponent.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Pro levnou opravu vašeho kamionu si objednejte vše potřebné z online obchodu AUTODOC. Máme pro vás pravidelné akce, díky kterým si můžete chladič motoru pro kamion nebo jiné komponenty koupit za nejlepší ceny. Pokud potřebujete pomoc při výběru z katalogu, kontaktujte naše odborníky z týmu pro zákazníky přes online čet.