Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Napinaci kladka pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Napinaci kladka pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Napinaci kladka pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Napinaci kladka nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Napinaci kladka pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Napinaci kladka pro TOP značky kamionů

Napinaci kladka pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Napinaci kladka pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Napinaci kladka. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Napinaci kladka za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Napínací kladka se používá k nastavení napnutí řemene alternátoru v kamionu. Je to ložisko s plastovým pláštěm na vnější straně a fixační vložkou.

Druhy napínacích kladek pro kamiony

Podle druhu připojení:

  • Excentrická. V takových kladkách hraje roli napínacího mechanismu zabudovaná vložka s otvorem odsazeným ze středu. Používá se k nastavení zařízení na kolík instalován na motoru. Napínací kladka se opírá o zadní stranu řemene a rotuje během provozu motoru. Rotací na své osy komponentu mění svou polohu vůči řemenu a zaručuje jeho napnutí.
  • Se svorkou. Svorka je připojena k motoru pomocí šroubů, a samotný komponent je k němu pevně upevněn. Napnutí se dosáhne přesunem svorky vůči motoru.

Podle způsobu nastavení napnutí:

  • Mechanický. Vyžaduje si manuální nastavení. Výhodou je nízká cena. Obvykle je třeba je vyměnit každých 70 000 km.
  • Automatický. Samo-nastavitelné zařízení, které může zmenšit amplitudu vibrací absorbováním nárazů. Tyto komponenty jsou odolnější. Jejich životnost může dosáhnout 100 000 km. Zařízení se dělí na pružinové a hydraulické.
Selhání a jejich příčiny

Jakož i napínače v osobních autech, tak i komponenty pro kamiony jsou neustále vystavovány tření a jsou náchylné na mechanické poškození a vychýlení. Kromě toho plastové obložení často roztaje a objeví se zablokování nebo rezivění komponentů ložiska.

Vniknutí cizích částic může přispět k rychlejšímu odírání povrchu a k výskytu poškození. Roztání je obvykle důsledkem přehřívání komponentu, a zablokování, vychýlení a volnost pohybu jsou výsledkem nesprávné instalace.

Jak zjistit selhání

Selhání kladky může vyústit do poškození řemenu alternátoru kamionu, proto je třeba provádět pravidelnou údržbu tohoto komponentu. Důvody kontaktování servisu a provedení diagnostiky jsou velký hluk a vibrace v alternátoru, blikání hlavních světel při zapnutém motoru, výrazné zvýšení spotřeby paliva při používání elektrických zařízení. Odborníci vizuálně zhodnotí stav napínacího mechanismu.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Pokud si chcete rychle koupit napínací kladku řemene alternátoru nebo jiné produkty pro kamiony za nízkou cenu, zaregistrujte se na stránce AutoDoc online obchodu. Máme pro vás pohodlný katalog, kde najdete vše potřebné na opravu a údržbu vašeho vozidla do několika minut. Naše ceny jsou vždy rozumně nízké a máme pro vás i mnoho akcí. Objednejte si komponenty online ještě dnes a objevte výhody levného a rychlého nakupování.