Plus
Zkusit prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Ochrana proti mrazu pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Ochrana proti mrazu pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Ochrana proti mrazu pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Ochrana proti mrazu nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
  • Nákladní automobily Ochrana proti mrazu za vždy nízké ceny
    Záruka nejnižší ceny
Katalog Ochrana proti mrazu pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Ochrana proti mrazu pro TOP značky kamionů

Ochrana proti mrazu pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Ochrana proti mrazu pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu
Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Ochrana proti mrazu. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Ochrana proti mrazu za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Chladicí kapalina se používá v kamionu v rámci systému chlazení motoru. Cirkuluje přes speciální potrubí spojené s chladičem. Vyžaduje si určitý tlak v systému, který je udržován pomocí čerpadla. Kapalina má nízký bod mrznutí a vysoký bod varu.

Druhy chladicích kapalin pro kamiony

V katalozích najdete kapaliny s různými druhy aditiv. Dělí se podle všeobecně akceptované klasifikace vytvořené americkou korporací General Motors:

  • G11 (hybrid). Spolu s organickými obsahují i základní soubor anorganických aditiv. Mohou se použít jako chladicí kapalina v osobních autech nebo kamionech. Jsou levné. Obvykle jsou zelené a vydrží 3 roky nebo 90 000 km.
  • G12 (karboxylát). Tato chladicí kapalina nákladních aut obsahuje organická aditiva: karboxylát a etylen glykol. Používá se hlavně při velkotonážních vozidlech. Zaručuje maximální účinnost chlazení. Většinou jsou tyto kapaliny zbarvené do červena. Jsou odolné vůči korozi. Jejich životnost je asi 5 let nebo 150 000 km.
  • G13 (lobrid). Základní prvkem je propylen glykol, který se na rozdíl od etylen glykolu rychle rozkládá po jeho likvidaci. Tyto kapaliny nejsou škodlivé pro životní prostředí a mohou být žluté nebo fialové. Životnost je do 150 000 km nebo 4-5 let.

V našem online obchodě si můžete koupit koncentrát chladicí kapaliny. Ten je třeba zředit destilovanou vodou před použitím.

Zvláštnosti používání chladicí kapaliny pro kamiony

Je důležité používat kapaliny stejné značky a zabránit smíchání produktů různých druhů. Pokud je to nutné, můžete použít hustoměr, což je nástroj k určení hustoty tekutých látek.

Když se produkt vyměňuje, je třeba zaznamenat si datum procesu a dodržovat doporučení výrobce. Pokud kamion používáte intenzivně, konzistence kapaliny se bude muset pravidelně kontrolovat. Pokud získá želatinovou konzistenci s nehomogenními částicemi na povrchu, potřebná je výměna. Ztráta vlastností je indikována usazeninou na dně expanzní nádrže a hnědým odstínem kapaliny. V těchto případech údržbu neodkládejte. Nákup nové chladicí kapaliny je mnohem levnější než oprava motoru po jeho přehřátí.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Chcete si koupit chladicí kapalinu pro kamiony a jiné technické kapaliny se slevou? Podívejte se, co nabízíme v našem online obchodě AUTODOC. Máme pro vás akce a slevy, kdy si můžete vše koupit o něco levněji. Poradí vám naši odborníci z našeho týmu pro zákazníky a rádi pro vás vyberou vhodný produkt. Objednejte si ještě dnes a nákup vám doručíme za rekordně krátkou dobu.

loader Počkejte, prosím...