Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Odpruzeni / tlumeni budky pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Odpruzeni / tlumeni budky pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Odpruzeni / tlumeni budky pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Odpruzeni / tlumeni budky nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Odpruzeni / tlumeni budky pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Odpruzeni / tlumeni budky pro TOP značky kamionů

Odpruzeni / tlumeni budky pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Odpruzeni / tlumeni budky pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Odpruzeni / tlumeni budky. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Odpruzeni / tlumeni budky za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Kamiony jsou velmi těžké, proto jsou velmi náchylné na naklánění se během jízdy na nerovné cestě. Aby se snížil dynamický účinek povrchu silnice, v kamionech se používá kabinové vzduchové odpružení. Zlepšuje se tím přilnutí k vozovce, zaručuje se hladký pohyb vozidla bez ohledu na typ vozovky, a udržuje se optimální a stálá světlá výška.

Druhy kabinového vzduchového odpružení pro kamiony

Design je založen na gumovém měchu se stlačeným vzduchem uvnitř. Vydrží tlak desítek atmosfér a může změnit své vlastnosti díky mechanismu automatického nastavování. Existují dva druhy vzduchových pružin:

  • Se vzduchovými měchy. Jsou zde 2 až 4 vrstvy pogumované lankové látky, většinou z polyamidu (kapron, nylon, neopren). Jejich kryty mají závitové otvory pro přívod vzduchu a otvory pro montážní prvky. Uprostřed součástky je pásový kroužek. Některé modely mají gumový doraz. Díky nízké míře vnitřního tření v plášti a absenci zahřívání během provozu jsou tyto vzduchové pružiny velmi účinné a spolehlivé.
  • S membránou. Liší se od vzduchových pouzder přítomností pístu a membrány, která omezuje objem pláště. Velikost místa instalace vzduchových pružin tohoto typu je menší než u výše uvedeného typu.

Spolu s klasickými prvky pro kabinové vzduchové odpružení pro kamiony výrobci nabízejí modely s krytem a pouzdrem. Pouzdro je zde jako upevňovací prvek a může být z plastu nebo kovu. Vzduchové pružiny s těmito prvky vydrží velkou zátěž bez porušení.

Selhání a důvody selhání

Nejčastějším problémem je únik vzduchu z bodů kontaktu mezi vzduchovým měchem a vzduchovou vzpěrou. Možné je i mechanické poškození vzduchového měchu nebo pružiny. Obvykle se selhání vyskytne jako výsledek nedbalé jízdy nebo přetěžování vozidla. Důvodem může být i náraz do překážky, vniknutí špíny a cizích předmětů do sestavy. Vzduchové pružiny nelze opravit a v případě poškození se musí vyměnit.

Jak zjistit selhání

Poškození bude viditelné během běžné údržby. Mezi příznaky potřebné předčasné kontroly patří zvýšený hluk v kabině auta, zvláštní klepání a vibrace během jízdy na nerovné cestě. Selhání kabinového vzduchového odpružení v kamionu je také spojeno se zvýšenou amplitudou oscilací vozidla ve přední části během jízdy ve vysoké rychlosti.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Hledáte online obchod s nízkými cenami součástek na opravu a údržbu nákladních aut? Vítejte na stránce AUTODOC. U nás si můžete výhodně koupit součástky pro kabinové vzduchové odpružení kamionu nebo jiné součástky. Všechny produkty z našeho katalogu jsou mnohem levnější a prodáváme je v nejvyšší kvalitě. Pro zákazníky máme časté slevy a akce, díky kterým ušetříte. Zapomeňte na proplácení a objednejte si u nás online ještě dnes.