Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Olej do prevodovky pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Olej do prevodovky pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Olej do prevodovky pro kamiony za nízké ceny
 • Kupte si levné Olej do prevodovky nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
  Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Olej do prevodovky pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Olej do prevodovky pro TOP značky kamionů

Olej do prevodovky pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Olej do prevodovky pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Olej do prevodovky. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Olej do prevodovky za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Převodové oleje se používají na mazání redukčních ozubení, diferenciálů a jiných prvků převodovky kamionů. Na povrchu komponentů vytvářejí olejový povlak, který je chrání před zablokováním, korozí a přetížením. Mazivo redukuje vibrace a hluk, rozptyluje teplo a minimalizuje opotřebení třecích komponentů.

Druhy olejů pro kamiony

Podle aplikace existují oleje pro:

 • Manuální převodovky a diferenciály;
 • Automatické převodovky.

Podle složení:

 • Minerální. Tvoří hrubý olejový povlak i v podmínkách vysokého tlaku, a neobsahují téměř žádné škodlivé chemické prvky. Jsou levné, ale rychle se spotřebují a mají krátkou životnost.
 • Syntetické. Mohou se použít při velkém rozpětí teplot, protože nejsou velmi náchylné na radikální změnu viskozity v podmínkách tepla nebo velkého chladu. Další výhodou je odolnost vůči korozi. Nevýhodou je vysoký stupeň tekutosti, přičemž olej může vytékat přes těsnění.
 • Polo-syntetické. Je to směs minerálních a syntetických olejů, což je optimální volbou v rámci ceny a kvality. Používají se v těžkých převodovkách kamionů, které musí pracovat v náročných podmínkách.

Podle viskozity rozlišujeme letní, zimní a celoroční oleje. Mají v sobě několik druhů a různé množství aditiv, které pomáhají stabilizovat provozní vlastnosti při změně teplot a minimalizují tvorbu usazenin. Zimní oleje mají obvykle různé hodnoty nejnižší provozní teploty. Například to může být -40, -26, nebo -12 °C. Použít se mohou tato aditiva:

 • na snížení míry tření;
 • depresanty, které zlepšují viskozitu;
 • aditiva proti korozi.

Zvláštnosti užívání

Časem oleje ztrácejí své mazací vlastnosti vlivem oxidace a směšování se s produkty opotřebení třecích kotoučů nebo jiných součástek jednotky. Interval výměny oleje specifikuje výrobce vozidla. Oleje v osobních vozech s automatickou převodovkou se mění každých 30 000 až 40 000 km, a s manuální převodovkou každých 50 000 až 75 000 km. Intervaly údržby pro kamiony jsou delší a pro každé vozidlo tento interval specifikuje výrobce. Interval najdete v technické literatuře vozidla.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Náš online obchod vám nabízí široký výběr technických kapalin. V našem přehledném katalogu jednoduše najdete produkt, který potřebujete. Naše ceny jsou velmi výhodné, máme pro vás akce a slevy a poskytujeme možnost bezplatného doručení. Objednejte si online na naší stránce a pořiďte si převodové oleje nebo in produkty na opravu nebo údržbu kamionu za výhodných podmínek.