Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Vyfukove potrubi pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Vyfukove potrubi pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Vyfukove potrubi pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Vyfukove potrubi nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Vyfukove potrubi pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Vyfukove potrubi pro TOP značky kamionů

Vyfukove potrubi pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Vyfukove potrubi pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Vyfukove potrubi. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Vyfukove potrubi za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Výfukové potrubí a pružné díly výfuku kamionů je nutné pro odvádění výfukových plynů. Umožňují zredukovat hluk a vibrace pohonné jednotky.

Druhy výfukového potrubí a pružných dílů výfuku kamionů

Pružné díly výfuku má pevné a odolné trojité lemování. V katalozích výrobců naleznete produkty, které se liší druhem vnitřní vrstvy:

  • Interlock (zesílená). Vnitřní část je vyrobena z flexibilních paralelních desek. Produkt je typický vysokou odolností.
  • Proplétaná. Uvnitř jsou jednotlivé prvky propletené pod určitým úhlem. Mají nízkou cenu, ale rychleji selžou.

Tyto autosoučástky mohou být vyrobeny z:

  • Oceli. Často jsou levné.
  • Nerezové oceli. Jsou spolehlivější.

Druhy výfukového potrubí kamionů

Produkty se liší podle jejich určení:

  • Výfukové potrubí. Instaluje se hned za výfukovým svodem a vydrží teplotu více než 600 °C.
  • Spojovací potrubí. Instaluje se mezi ostatní prvky výfukového systému.
  • Koncové potrubí. Vychází z tlumiče výfuku a slouží k rozptýlení výfukových plynů. V kamionech určených na převoz pasažérů by přes karoserii měly přečnívat asi o 3-5 cm.

V online obchodě si tyto díly můžete objednat s různou délkou nebo průměrem. Čím větší je průměr, tím menší rychlost má proud plynů. Součástky nákladních aut mají obvykle větší rozměry než výfukové potrubí osobních aut.

Selhání a jejich příčiny

Životnost těchto součástek není přesně určena a vyměňuje se při poškození. Pružné díly výfuku se opotřebují rychleji než obyčejné trubky. Malé pohyby motoru a opotřebení jeho upevnění vede k poškození těchto prvků. Tyto díly jsou také náchylné na mechanické poškození, které může být způsobeno například nárazem kamenů nebo při přecházení přes velkou překážku. V případě vystavení silné vlhkosti se zde objeví koroze.

Jak zjistit selhání

Pokud uslyšíte zvláštní zvuky za chodu motoru, a pohonná jednotka je hlučnější než obvykle, komponenty bude nutné vyměnit. Dalším příznakem bude, pokud budete v kabině vozidla cítit výfukové plyny. Výměnu neodkládejte: kromě akustického nepohodlí, negativního vlivu chemických látek z výfukových plynů a ztráty výkonu motoru se zde může objevit i výrazné zvýšení spotřeby paliva.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

V našem obchodě si můžete koupit výfukové potrubí a pružné díly výfuku nákladních aut online za výhodných podmínek v našem online obchodě. Odborníci z našeho týmu pro zákazníky vám pomohou při výběru potřebných produktů. Zeptejte se je na aktuální akce a využijte možnost ušetřit peníze. Nakupujte na AUTODOC a proveďte opravu a údržbu bez dodatečných nákladů!