Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Vzduchovy filtr pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Vzduchovy filtr pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Vzduchovy filtr pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Vzduchovy filtr nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Vzduchovy filtr pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Vzduchovy filtr pro TOP značky kamionů

Vzduchovy filtr pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Vzduchovy filtr pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Vzduchovy filtr. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Vzduchovy filtr za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Vzduchový filtr motoru je prvek systému přívodu vzduchu do motoru, a chrání motor kamionu před špínou, prachem a prodlužuje jeho životnost. Komponent zachycuje cizí částice, a zabraňuje jejich vniknutí do motoru spolu se vzduchem.

Druhy vzduchových filtrů motoru pro kamiony

V katalozích výrobců najdete komponenty dvou druhů:

  • Hlavní. Je umístěn uvnitř boxu vzduchového filtru. Nejběžnější jsou válcové produkty s rámem. Pracovní část je vyrobena z papíru schopného zachytit prach a vlhkost. Zařízení jsou často vybavena těsněním na zvýšení míry těsnosti.
  • Přídavný (před-filtr). Instaluje se samostatně před hlavní prvek. Je potřebný, pokud kamion často používáte v terénu. Může mít válcový nebo panelový tvar. Panelový tvar je kompaktnější a levnější.

Na rozdíl od filtračních prvků pro osobní auta, tyto filtry mají větší rozměry, a tedy i větší plochu na filtraci. Je to přímo spojené s objemem motoru. Čím vyšší je tato hodnota, tím větší jsou celkové rozměry filtru. Komponenty mohou mít rozdílné rozměry vláken, objem průtoku atd.

Selhání a jejich příčiny

Při zachycování prachu se produkt postupně ucpává a ztrácí svou schopnost propouštět vzduch. Komponent by se obvykle měl vyměnit po 10,000-15,000 km. Může selhat předčasně, především v případě, kdy kamion často používáte na písčitých nebo prašných cestách. V tomto případě se životnost zkrátí na 5000 km.

Někdy je instalace nového komponentu potřebná kvůli mechanickému poškození filtračního prvku nebo krytu. Může to být důsledkem nehody, vniknutí vody nebo oleje, nebo vlivem nesprávné instalace.

Jak zjistit selhání

Hlavním indikátorem potřeby výměny vzduchového filtru do kamionu je zvýšená spotřeba paliva, snížený výkon motoru a hlučný provoz vozidla. Selhání komponentu lze zjistit při běžné prohlídce. Součástka se vyjme z boxu a prozkoumá se míra jejího poškození nebo ucpání. Pokud je filtr poškozený nebo ucpaný, je vhodné nainstalovat na jeho místo nový filtr. Jinak je zde riziko poškození motoru. Náklady na opravu motoru jsou následně mnohem vyšší než náklady na nákup nového filtračního prvku.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

V našem online obchodě si můžete koupit vzduchový filtr pro kamion, vodní čerpadlo, brzdové kotouče a jiné komponenty pro kamiony pouze několika kliknutími. Kvalifikovaní odborníci z našeho týmu pro zákazníky vám poskytnou všechny potřebné informace o produktech a řeknou vám vše o aktuálních akcích. Rovněž vám pomohou s online nákupem. Vyberte si AutoDoc: údržba kamionů je s námi vždy jednoduchá a výhodná.