Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Stabilizator / prislusenstvi pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Stabilizator / prislusenstvi pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Stabilizator / prislusenstvi pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Stabilizator / prislusenstvi nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Stabilizator / prislusenstvi pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Stabilizator / prislusenstvi pro TOP značky kamionů

Stabilizator / prislusenstvi pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Stabilizator / prislusenstvi pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Stabilizator / prislusenstvi. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Stabilizator / prislusenstvi za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Tyčka stabilizátoru umožňuje redukci náklonu kamionu při zatáčení ve vysoké rychlosti. Do jejího designu patří tyčka ve tvaru U vyrobena z pružinové oceli, a vzpěry stabilizátoru s kulovými čepy.

Druhy

Produkty v katalozích výrobců se liší těmito vlastnostmi:

  • Instalační náprava. Podle designu odpružení se v kamionech mohou použít přední i zadní tyčky stabilizátoru. Nejčastěji se komponent instaluje pouze na přední nápravě.
  • Tuhost. Je určena vlastnostmi materiálu komponentu, z něhož jsou vyrobeny, tvarem tyčky, a prvky instalace. Čím je prvek tvrdší, tím větší je rádius otočení kamionu. Kromě komponentů s fixní tuhostí si online můžete objednat komponenty s variabilními vlastnostmi. Díky přítomnosti hydraulických válců nebo dynamického pohonu se tyto prvky mohou nastavit podle povrchu vozovky nebo stylu jízdy.
  • Rozměry. Například průměr komponentu může být 60 mm, zatímco průměr tyčky stabilizátoru v osobním autě je často pouze 10 mm.

Selhání a jejich příčiny

Výrobci neudávají životnost těchto součástek. Komponenty se mění v případě potřeby. Tyčka se může opotřebovat vlivem deformace nebo oxidace. Důvodem mechanického poškození je nehoda, používání kamionu ve vysoké rychlosti na nerovné cestě, nebo naražení do překážky. Stopy koroze se na součástce objeví při vysoké vlhkosti. Kvůli přirozenému opotřebení se tyčky časem odřou a vložky ztratí svoji elasticitu.

Jak zjistit selhání

Selhání je indikováno klepáním z odpružení a skřípěním během manévrování. V některých případech se kamion může naklánět během brzdění nebo zatáčení. Pokud chcete detekovat a odstranit selhání z prvků odpružení, je třeba systém pravidelně udržovat. Odborníci všechny prvky prozkoumají a v případě potřeby je vymění.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Chcete si koupit tyčku stabilizátoru nebo jiné komponenty za rozumné ceny? Zaregistrujte se v online obchodě AUTODOC. Máme nízké ceny a zákazníkům nabízíme pravidelné akce. Rovněž máte možnost bezplatného doručení. Objednejte si online na naší stránce nebo přes mobilní aplikaci a pořiďte si vše potřebné na údržbu nebo opravu vašeho kamionu za velmi nízké ceny.