Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Tlumic perovani pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Tlumic perovani pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Tlumic perovani pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Tlumic perovani nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Tlumic perovani pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Tlumic perovani pro TOP značky kamionů

Tlumic perovani pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Tlumic perovani pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Tlumic perovani. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Tlumic perovani za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Tlumič pro kamion je hlavním prvkem systému odpružení, který absorbuje nárazy z nerovnosti na vozovce. Tento komponent udržuje stabilitu nasměrování vozidla, zkracuje brzdnou dráhu a redukuje oscilaci karosérie.

Druhy tlumičů v kamionu

V katalozích výrobcůnajdete produkty srůznými designy:

  • Pneumatický.Tyto tlumiče mají funkci nastavení světlé výšky,kterou udrží na stejné hodnotě bez ohledu na váhu nákladu.Do designu patří kompresor, přijímač, řídící jednotka okruhu, pneumatické hadičky amechanismus na distribuci vzduchu.
  • Hydraulický.Může zde být jedno potrubí nebo dvojité potrubí.První typ je relativně levný.Druhý typ vydrží více pracovních cyklů.

Jakož i tlumiče v osobních autech, tak i tyto komponenty se liší podle nápravy. Online si můžete objednat komponenty s různými vlastnostmi:

  • Regresivní. Výborně tlumí vibrace a náklon kamionu. Nejsou vhodné pro absorpci nárazů během jízdy, například při přejezdu přes tramvajové koleje, nebo při přejezdu přes spoje mezi betonovými panely.
  • Progresivní. Dobře absorbují nárazy při narážení do překážek. Během manévrování umožňují jemný náklon vozidla.
  • Lineární. Kombinují kvality komponentů výše uvedených druhů.

Selhání a jejich příčiny

Životnost těchto prvků je obvykle více než 150 000 km a závisí na stavu povrchu silnic a stupně zatěžování vozidla. Mezi selhání tlumících prvků často patří ztráta tlaku krytu vlivem přirozeného opotřebení, koroze nebo deformace těsnění. Vážné mechanické poškození komponentu se může objevit jako důsledek nehody.

Jak zjistit selhání

Komponenty jsou složeny z jednoho kusu a nedají se opravit. Při výměně se instalují v párech na nápravu: současně přední a zadní tlumiče pro kamiony.

Nové komponenty se musí instalovat, pokud náraz i do nejmenší překážky způsobí vibrace. Kromě toho se během manévrování, rozjíždění nebo brzdění může vozidlo příliš naklánět. Jednotku je třeba diagnostikovat a servisovat, pokud vidíte, že se prodloužila brzdná dráha a kamion jen těžko udržíte v jízdním pruhu.

Selhání komponentu můžete vidět i vizuálně nerovnoměrným opotřebením pneumatik a únikem z krytu. Pokud má kamion pneumatické tlumiče, v zimě mohou předčasně selhat. Komponenty tohoto druhu jsou náchylné na vliv nízkých teplot a může se poškodit geometrie a zešikmit karoserie kamionu.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Hledáte online obchod s dostupnými cenami a kvalitními produkty? Staňte se zákazníkem v AUTODOC! Máme pro vás tlumiče pro kamiony a jiné produkty od ověřených výrobců. Během akcí si vše můžete objednat mnohem levněji. AUTODOC - vybírají si nás lidé, kteří si cení svůj čas a peníze.