Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Tlumic vyfuku / prislusenstvi pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Tlumic vyfuku / prislusenstvi pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Tlumic vyfuku / prislusenstvi pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Tlumic vyfuku / prislusenstvi nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Tlumic vyfuku / prislusenstvi pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Tlumic vyfuku / prislusenstvi pro TOP značky kamionů

Tlumic vyfuku / prislusenstvi pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Tlumic vyfuku / prislusenstvi pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Tlumic vyfuku / prislusenstvi. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Tlumic vyfuku / prislusenstvi za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Tlumiče výfuku pro kamiony jsou určeny ke snížení úrovně hluku, který vytvářejí výfukové plyny ve výfukovém potrubí. Tento prvek má různé kanály, zábrany a komory, díky kterým se snižuje frekvence zvukových vibrací prostřednictvím konverze na tepelnou energii.

Druhy tlumičů výfuku pro kamiony

V katalozích výrobců najdete součástky s různým provozním principem:

  • Restriktivní. Absorbuje vibrace díky rozdílu průměrů komory a výfukového potrubí. Hladina hluku se redukuje, když výfukové plyny procházejí z úzkého potrubí do dutiny s větším objemem. Tyto součástky jsou účinné, ale snižují výkon motoru.
  • Reflexní. Používá se zde bludiště pro proudění plynů, kde se zvuk opakovaně odráží od stěn. Zvukové vlny se tu srážejí, mění svou amplitudu a neutralizují se. Tato zařízení nemají téměř žádný vliv na výkon motoru, ale během používání se výrazně zahřívají.
  • Absorpční. Tyto součástky jsou naplněné zvukově izolačním materiálem s vlnitou trubkou procházející součástkou. Design je jednoduchý a je schopen absorbovat zvukové vlny různé frekvence. Účinnost těchto prvků je relativně nízká.
  • Rezonanční. Tato zařízení mají několik komor propojených trubkami s otvory s různým průměrem. Redukují hladinu hluku bez přerušení proudění plynů, ale pouze v úzkém rozsahu frekvencí.

Komponenty používané v nákladních autech jsou obvykle méně účinné než tlumiče výfuku používané v osobních autech. Je to hlavně kvůli potřebě zachování vysokého, maximálního, výkonu motoru.

Součástky se také liší materiálem, z něhož jsou vyrobeny:

  • Ocel s ochranným nátěrem (hliník atd.). Prodávají se za nízkou cenu, ale nemají dlouhou životnost.
  • Nerezová ocel. Má zrcadlový povrch a zároveň téměř neomezuje proudění plynů. Zařízení je odolné vůči negativním faktorům prostředí.

Selhání a jejich příčiny

Životnost tlumičů výfuku pro kamiony není omezena, a výměna je nutná v případě poškození. Součástky mohou ztratit svou těsnost vlivem koroze kovu, stálých změn teplot, tvorby kondenzátu uvnitř, a vlivem mechanického poškození. Možné je i ucpání součástek nebo propálení katalyzátoru.

Jak zjistit selhání

Jestliže výfukové plyny unikají zpod kamionu, hluk běžícího motoru je silnější, z výfukového potrubí slyšíte kovové klepání, znamená to, že prvky jednotky se přepálily a oddělili od krytu. Někdy zaznamenáte snížení výkonu motoru. Při těchto příznacích je nutná kontrola komponentu. Pokud pod prvky výfukového systému uvidíte po jeho vychladnutí kapky vody, systém má narušenou integritu.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

V našem online obchodě si můžete koupit tlumiče výfuku a mnoho jiných dílů pro nákladní auta za velmi výhodné ceny a v pohodlí. Vytvořili jsme pro vás mobilní aplikaci: objednávání je nyní možné odkudkoliv a kdykoliv. Díky častým akcím můžete výrazně snížit celkové náklady na opravu nebo údržbu vašeho kamionu. Objednejte si online na AUTODOC a začněte šetřit ještě dnes!