Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Brzdova desticka pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Brzdova desticka pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Brzdova desticka pro kamiony za nízké ceny
 • Kupte si levné Brzdova desticka nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
  Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Brzdova desticka pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Brzdova desticka pro TOP značky kamionů

Brzdova desticka pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Brzdova desticka pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Brzdova desticka. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Brzdova desticka za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Destičky pro kotoučové brzdy se dnes stále častěji používají v kamionech. Tyto komponenty mají stabilní koeficient tření na začátku i na konci brzdění, jsou typické vysokou mírou odezvy a jsou proto vhodné i k zastavení velkého vozidla. Mají plochý pracovní povrch, který se dostává do přímého kontaktu s kotoučem po zatlačení pedálu.

Druhy destiček pro kotoučové brzdy pro kamiony

Podle nápravy:

 • Přední. V průměru je jejich životnost 80,000 až 100,000 km.
 • Zadní. Vydrží asi 70,000 až 110,000 km.

Podle materiálu výroby:

 • Polo-kovové. Obsahují 30 až 65% kovu. Jsou typické silou a odolností. Zároveň jsou docela hlučné, ale účinné i při nouzovém brzdění.
 • S nízkým obsahem kovu. V průměru obsahují 10-30% kovu. Jsou levné, ale jsou náchylnější na abrazi a tvorbu prachu.

Podle přítomnosti snímače opotřebení:

 • Se snímačem. Indikuje kritické opotřebení třecí vrstvy.
 • Bez snímače. Vyžadují stálou vizuální kontrolu.
Selhání a jejich důvody

Stejně, jako v případě brzdových destiček pro osobní auta, předčasné opotřebení komponentů v kamionech je obvykle spojeno se selháním třmenu, zablokováním vodících prvků nebo pístů. Zablokování pístů je způsobeno ztrátou integrity ochranných pouzder proti prachu, kdy jsou komponenty vystaveny vlhkosti a špíně.

Pokud je píst zapadlý v prodloužené poloze, komponenty budou odírat povrch kotouče během jízdy. Bude to vést k předčasnému selhání, přehřívání a pálení.

Poškození na povrchu kotouče - zářezy, praskliny, a nerovnosti - jsou také nebezpečné pro destičky. Často se vyskytují vlivem přehřívání destiček, například po příliš intenzivním používání brzdového mechanismu nebo po chybě při jízdě z kopce.

Jak zjistit selhání

Většina předních a zadních brzdových destiček v moderních kamionech je vybavena snímači opotřebení. Pomáhají monitorovat stav těchto komponentů zasíláním signálů řidiči ohledně potřeby výměny, a to buď pomocí specifického zvuku nebo signálu na palubní desce.

Avšak navzdory přítomnosti snímače se doporučuje měřit tloušťku třecí vrstvy při každé kontrole nebo údržbě vozidla. Určené hodnoty by se měly shodovat s těmi, které specifikuje výrobce v technické dokumentaci konkrétního modelu kamionu.

Potřeba neplánované diagnostiky komponentů může být indikována:

 • Zápachem spálení v kabině během brzdění;
 • Odchylkou z přímočaré trajektorie směru jízdy;
 • Prodloužením brzdné dráhy;
 • Sklouzáváním do stran při zatlačení brzdového pedálu.
AUTODOC: pohodlné online nakupování

Pokud si chcete autosoučástky koupit rychle a levně, staňte se zákazníkem v našem online obchodě. Máme pro vás množství produktů, proto vám víme zaručit, že u nás si koupíte brzdové destičky pro kamion jakékoliv značky nebo modelu. Naši odborníci vám rychle odpovědí na vaše otázky a komponenty připraví k odeslání. Dostupné ceny a naše prvotřídní služby budou pro vás příjemným bonusem.