Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Brzdovy kotouc pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Brzdovy kotouc pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Brzdovy kotouc pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Brzdovy kotouc nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Brzdovy kotouc pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Brzdovy kotouc pro TOP značky kamionů

Brzdovy kotouc pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Brzdovy kotouc pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Brzdovy kotouc. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Brzdovy kotouc za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Brzdové kotouče jsou pohyblivé komponenty systému instalované na náboji kola. Tyto komponenty jsou určeny na zpomalení rotace kol a zastavení kamionu.

Druhy brzdových kotoučů pro kamiony

Podle materiálu:

  • Lité železo. Jsou levné, mají dobré třecí vlastnosti a jsou odolné vůči opotřebení. Jejich nevýhodou je velká váha náchylnost na korozi nebo poškození v případě častého intenzivního brzdění.
  • Nerezavějící ocel. Jsou odolné vůči poklesu teploty, ale mají horší třecí vlastnosti v porovnání s prvky z litého železa.

Podle přítomnosti ventilačních otvorů:

  • Pevné. Jsou to kovové desky bez kanálků pro cirkulaci vzduchu, proto jsou méně účinné. Jsou odolné.
  • Ventilované. Jsou to dvě desky s dutinami mezi nimi na odvádění tepla. Nevýhodou je možnost vniknutí špíny, která zabraňuje chlazení.

Podle designu:

  • Vrtané. Deska komponentu má rovnoměrně rozložené otvory, které zajišťují účinné chlazení a odvádění plynů a produktů spalování. Produkty tohoto druhu jsou méně odolné a náchylné na mechanické poškození.
  • S drážkami. Tyto komponenty mají drážky, které se mohou použít i jako indikátory opotřebení. Když se objeví, komponent by se měl vyměnit. Komponenty tohoto druhu jsou odolné, ale mají nízkou míru účinnosti chlazení.

Selhání a jejich příčiny

Hlavním selháním brzdových kotoučů v osobních nebo nákladních autech je opotřebení vlivem odření. Životnost těchto komponentů je v průměru 90,000 až 150,000 km na přední nápravě a 180,000 až 300,000 km na zadní nápravě. Přesná životnost závisí na stylu jízdy a podmínkách použití kamionu. Vniknutí prachu, náhlá změna teploty, může vést k zvlnění, nerovnoměrnému opotřebení a mechanickému poškození komponentu.

Na povrchu komponentu se také mohou objevit škrábance. Děje se to zejména tehdy, když se fragment třecího obložení nebo cizí předmět dostane do mezery mezi destičkou a kotoučem.

Jak zjistit selhání

Opotřebení této součástky v nákladním autě je indikováno tloušťkou. Povolenou hodnotu naleznete v katalogu výrobce. Pokud je tloušťka menší než uvedená, další používání komponentu může vést k jeho zlomení.

Tyto produkty se nedoporučuje opravovat. Opotřebované prvky je třeba vyměnit. Nové komponenty se instalují v párech na dané nápravě, proto většina výrobců nabízí sety předních nebo zadních kotoučů pro kamiony.

Potřeba řešení problémů je indikována příznaky, jako například prodloužení brzdné dráhy, nebo tažení vozidla do jedné strany. Kromě toho se mohou objevit pískavé nebo jiné zvláštní zvuky během brzdění.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Kamiony jsou neustále vystavovány velké zátěži, proto je nutná instalace spolehlivých komponentů. Kvalitní brzdové kotouče si pohodlně můžete koupit od spolehlivých výrobců v našem online obchodě, a to kdykoliv. Naši odborníci vám rádi odpovědí na vaše otázky telefonicky nebo přes online čet. Naše ceny vás mile překvapí. Máme pro vás široký sortiment v katalogu, možnost bezplatného doručení a mnoho dalšího.