Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Brzdovy buben pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Brzdovy buben pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Brzdovy buben pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Brzdovy buben nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Brzdovy buben pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Brzdovy buben pro TOP značky kamionů

Brzdovy buben pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Brzdovy buben pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Brzdovy buben. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Brzdovy buben za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Brzdový buben pro kamion je dutý kovový válec, ve kterém se stlačují brzdové čelisti. Výsledkem je zpomalení a zastavení vozidla. Tato součástka se pevně připevní k náboji kola a rotuje spolu s ním. Komponenty jsou odolné, účinné a mají jednoduchý design.

Druhy brzdových bubnů pro kamiony

Podle nápravy:

  • zadní;
  • přední;
  • univerzální.

Zadní a přední brzdové bubny pro kamiony mají různé rozměry a váhu. Širší komponenty se obvykle instalují na zadní nápravě a užší na přední. Mnoho dvounápravových kamionů má přední i zadní brzdové bubny instalovány se stejnými parametry.

Podle designu:

  • Kompozitní (složené). Jsou typické dvěma komponenty: válec a příruba. Jsou považovány za nejodolnější.
  • Pevné. Jsou to obvykle levné lité produkty.

Podle materiálu:

  • Hliník. Jsou lehké, dobře odvádějí teplo a rychle vychladnou. Jsou velmi odolné vůči korozi, mají estetický vzhled a jsou relativně levné. Vlivem přehřátí se mohou zvlnit.
  • Lité železo. Je to odolný materiál, který se při vysokých teplotách nezvlní. Dlouho chladnou a jsou náchylnější na korozi ve vlhkém prostředí.

Komponenty mohou mít různé průměry. Na rozdíl od brzdových bubnů osobních autech, u který je tato hodnota asi 200 mm, jsou rozměry komponentů pro kamiony rovné nebo větší než 450 mm.

Selhání a jejich příčiny

Komponenty jsou vyrobeny z odolných materiálů: avšak vlivem mechanické a teplotní zátěže se časem opotřebují. Jejich životnost je obvykle asi 100 000 km. Hlavním poškozením je zvětšený vnitřní průměr, a výskyt hrbolků, zářezů, prasklin nebo rzi. V případě selhání se komponent neopravuje, ale potřebuje výměnu.

Jak zjistit selhání

Používání těchto zařízení přímo ovlivňuje bezpečnost jízdy: pravidelná údržba těchto jednotek se nesmí ignorovat. Během každé údržby zkontrolujte stav komponentu přes kontrolní otvory v krytu. Diagnostiku bude třeba provést, i když kamion zpomaluje hůř než předtím při prudkém brzdění. Selhání prvků je také indikováno vibracemi volantu a náročným couváním.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Chcete si koupit brzdový buben nebo jiné produkty pro kamiony za výhodné ceny? Vítejte v AUTODOC. V našem katalogu najdete mnoho kvalitních produktů za dostupné ceny. Na většinu z nich platí slevy a akce, díky čemuž ušetříte. Rozlučte se se zbytečným utrácením peněz a objednejte si online v našem online obchodě ještě dnes!