Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

generator pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít generator pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si generator pro kamiony za nízké ceny
 • Kupte si levné generator nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
  Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog generator pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

generator pro TOP značky kamionů

generator pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

generator pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu generator. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru generator za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Alternátory pro kamion přetvářejí mechanickou energii z klikového hřídele na elektrický proud. Tato zařízení jsou potřebná k nabíjení baterie, která napájí elektrické vybavení vozidla.

Druhy alternátorů pro kamiony

Podle designu se komponenty dělí do těchto skupin:

 • S kartáči. Obvykle jsou kompaktní a lehké. Doporučuje se zařízení rozebrat jednou za rok a zkontrolovat stav kartáčů. V případě potřeby je vhodné je vyměnit.
 • Bez kartáčů. Jejich výhodou je spolehlivost a odolnost. Před letem a zimou potřebují údržbu.

Zařízení z katalogů se od sebe liší těmito parametry:

 • Napětí. Může být 24 nebo 28 V. V alternátorech pro osobní auta se většinou používá hodnota 12 V.
 • Hodnota proudu. Může být 55 nebo 100 A.
 • Výkon a rozměry. Kamiony mají větší a těžší alternátory oproti osobním vozům.
 • Umístění chladicího lopatkového kola. Může být uložen na hřídeli, blízko předního krytu nebo uvnitř součástky. V druhém případě je ventilátor uložen oproti rotoru nebo na hrotu.
 • Materiál lopatkového kola. Výrobci používají plast nebo kov.
 • Design kladky. Může být duální pro dva klínové řemeny nebo jednotná pro klínový ozubený řemen.

Selhání a jejich příčiny

Mezi hlavní selhání komponentu patří například prasknutí kladky vlivem běžného opotřebení nebo vlivem nesprávné instalace. Pokud zařízení má kartáče, mohou se časem opotřebovat. Vlhkost může někdy způsobit zkrat diodového můstku. V takovém případě kontaktujte servis: odborníci se rozhodnou buď pro výměnu těchto komponentů samostatně, nebo vymění celou sestavu. Výměna celé sestavy je častěji doporučována, když je poškozené vnitřní vinutí, což se může objevit vlivem zkratu v elektrickém systému vozidla.

Jak zjistit selhání

Alternátory pro kamiony nemají přesně definovanou životnost. Součástku je vhodné diagnostikovat použitím speciálního stojanu: diagnostiku nechte na odborníky. Jednotku můžete zkontrolovat i sami pomocí voltmetru. Motor nastavte na rychlost 3000 ot./min., zapněte stěrače, topení a dálková světla, a potom změřte napětí ve svorkách autobaterie. Odchylka od normální hodnoty obvykle indikuje potřebu opravy.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

V našem online obchodě si můžete koupit alternátor, který zaručí nepřerušovanou dodávku energie pro váš kamion. Objednejte si online ještě dnes, a nákup vám doručíme extrémně rychle. Rovněž zkontrolujte, zda se na váš nákup nevztahuje nějaká akce. Můžete výrazně ušetřit! AUTODOC je vždy rychlý a nakupování u nás je cenově výhodné.