Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Starter pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Starter pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Starter pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Starter nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Starter pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Starter pro TOP značky kamionů

Starter pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Starter pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Starter. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Starter za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Startér zaručuje rotaci klikové hřídele při startování motoru kamionu. Je to elektromotor napájený z autobaterie. Do designu součástky patří kryt, rotor, držák kartáče, solenoidový spínač, a aktivační prvek.

Druhy startérů pro kamiony

Podle designu:

  • Bez redukční jednotky. Aktivační prvek v tomto zařízení je přímo spojen s hřídelem rotoru, který zaručuje rychlé nastartování motoru. Komponenty jsou spolehlivé a odolné vůči vysoké zátěži. Mají jednoduchý design, který výrazně usnadňuje opravu a výměnu. Nevýhodou jsou velké rozměry a velká váha, vysoká cena a nízká účinnost při nízké kapacitě autobaterie během studeného období.
  • S redukční jednotkou. Je zde zabudovaný konvertor rotace na trakci. Je uložen mezi aktivačním prvkem a rotorem, a pomáhá zvýšit výkon produktu při menším odběru energie. Komponenty tohoto druhu jsou kompaktní, lehké a relativně levné. Hlavní nevýhodou je nízký výkon.

Selhání a jejich příčiny

Zařízení nemá přesně určenou životnost a musí se vyměnit v celé sestavě v případě poškození, jakým je například odření kartáčů a kontaktních desek v elektrodě kolektoru, poškození vodičů, zkrat ve vnitřní cívce. Může se to stát při porušení podmínek používání komponentu nebo při zkratu v elektrickém systému auta.

Jakož i startéry v osobních autech, tak i komponenty pro kamiony selžou v případě mechanického poškození svých prvků. Patří sem odření částí ložiska, deformace zubů na pastorku, destrukce volnoběžky. Vše je důsledkem normálního opotřebení, nehody nebo neodborné opravy. Kromě toho mohou zoxidovat kontakty pod vlivem vlhkosti nebo se může zablokovat armatura solenoidu a aktivační prvek. Tento druh selhání se obvykle odstraní výměnou pouze poškozených prvků.

Jak zjistit selhání

Selhání komponentu je indikováno klikáním při startování motoru. Startér se také nemusí zapnout nebo následně vypnout. Tyto příznaky jsou spojeny s poškozením zámku zapalování, nízkým nabitím a selháním autobaterie. Selhání jednotky identifikujete při rozebrání a kontrole. Stav elektrických komponentů se testuje měřením pomocí ampérmetru a voltmetru. Diagnostika by měla být provedena v servisu.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Startér nebo jiné potřebné komponenty pro váš kamion si můžete koupit za výhodné ceny v našem online obchodě. Naši zkušení odborníci z našeho týmu pro zákazníky vám poradí online a odpovědí na vaše otázky ohledně produktů. Nabízíme vám dostupné ceny, máme časté akce, objednávky zpracováváme velmi rychle a nákup vám doručíme ještě rychleji.