Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Svetlomet hlavni pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Svetlomet hlavni pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Svetlomet hlavni pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Svetlomet hlavni nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Svetlomet hlavni pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Svetlomet hlavni pro TOP značky kamionů

Svetlomet hlavni pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Svetlomet hlavni pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Svetlomet hlavni. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Svetlomet hlavni za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Přední světlo je zodpovědné za osvětlení vozovky před vozidlem, a slouží také jako varovný signál pro ostatní řidiče. Komponent se také nazývá jako jednotka hlavních světel, a často kombinuje potkávací světla, dálková světla, obrysová světla, blinkry, a denní světla. Přední světelné zařízení se instaluje na obou stranách kamionu.

Druhy předních světel pro kamiony

Podle druhu žárovky:

  • Wolframové. Nepotřebují mnoho elektřiny a jsou levné. Jejich výkon je ale nízký a životnost je krátká - asi jen 1 000 hodin funkčnosti v průměru.
  • Halogenové. Nejrozšířenější typ. Jsou výkonnější než wolframové a slouží déle - asi 1500 hodin.
  • Plynové. Silné světelné vyzařování se vytvoří pomocí zahřátí xenonového plynu. Průměrná životnost je asi 2000 až 3000 hodin. Vnější strana těchto produktů se nezahřívá, proto se mohou vložit do plastových difuzorů. Nevýhodou je, že tyto součástky jsou drahé.
  • LED. Kompaktní, odolné vůči poškození, úsporné. Zaručují optimální stupeň osvětlení. Jejich životnost je 3000 hodin nebo více. LED jsou méně výkonné než HID xenonová světla a vysoká cena je jejich nevýhodou.

Podle tvaru reflektoru:

  • Parabolický. V těchto produktech platí, že čím větší je reflektor, tím větší je světelný výkon.
  • Komplexní tvar (rozdělen do několika sekcí). Každá odráží světlo určitým způsobem a zaručuje se tak nejrovnoměrnější osvětlení.
  • Elipsový. Používají se ve světlech ve tvaru projektoru. Tyto komponenty jsou malé, a přesto produkují silný světelný paprsek.

Selhání a jejich příčiny

Nejčastější příčiny selhání čoček předních světel v osobních a nákladních autech jsou mechanická poškození a poškození vlivem vysoké teploty. Když se instalují příliš výkonná světla, možné je roztátí, a v případě nehody i prasknutí skla. Komponent se může poškodit i vlivem nesprávné instalace nebo nedodržením pravidel používání.

Žárovky se mohou vypálit vlivem zkratu. Vlhkost může způsobit oxidaci kontaktů a opotřebované vodiče se mohou zlomit. V mnoha případech výměna sestavy není nutná. Stačí jen instalovat nový komponent namísto poškozeného prvku. Jedinou výjimkou je utěsněný paprsek LED předních světel.

Jak zjistit selhání předního světla v kamionu

Poškozený komponent je indikován ztmaveným svícením nebo žádným světlem. Světelný paprsek může být i vychýlen nebo po zapnutí mohou světla blikat.

Komponent bude nutné vyměnit, pokud kontrola odhalí praskliny nebo zářezy na difuzoru nebo stopy roztání. Po odstranění komponentu se poškození mohou zjistit vizuálně.

Při údržbě se diagnostikuje elektrické vedení pomocí speciálního vybavení. Odborníci měří odpor, napětí a intenzitu elektrického proudu v okruhu.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Přední světla pro váš kamion si se slevou můžete koupit v našem online obchodě. Díky přehledné stránce a jednoduchému systému navigace je online nákup u nás záležitostí jen několika minut. Nabízíme vám pouze kvalitní produkty za velmi výhodnou cenu.