Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Lamela pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Lamela pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Lamela pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Lamela nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Lamela pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Lamela pro TOP značky kamionů

Lamela pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Lamela pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Lamela. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Lamela za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Kotouč spojky pro kamiony se pohybuje při vstupním hřídeli převodové skříně a podílí se na procesu odpojení převodovky od motoru. Je zahrnutý v téměř všech fázích ovládání kamionu: při startování, přeřazování rychlostí, a brzdění. Je to důležitý prvek systému, protože chrání převodovku a její komponenty před silnou dynamickou zátěží. Je vyroben z kovu, který je ošetřen třecím materiálem.

Druhy kotoučů spojky pro kamiony

V katalozích výrobců najdete tyto prvky:

  • Přítlačný talíř;
  • Kotouč spojky (poháněný talíř);
  • Prostřední talíř.

Prostřední talíř se používá v systému s dvojitým talířem určeným pro vysoký točivý moment. Komponenty mohou mít různý design, velikost, způsob instalace nebo jiné parametry.

Selhání a jejich příčiny

Produkt může pracovat správně asi 80 000 až 150 000 km. Jeho životnost závisí na individuálním způsobu jízdy, váze převáženého nákladu a stavu silnic, na kterých vozidlo používáte.

Komponent obvykle selže kvůli abrazi a méně často kvůli selhání pružiny. Důvodem může být nesprávné nebo příliš časté používání příslušného pedálu, což způsobí opotřebení bočních stran komponentu. Děje se to často například když auto musí pracovat při nízké hladině brzdové kapaliny. Kromě toho se komponent může zdeformovat jako důsledek nesprávné instalace.

Jak zjistit selhání

Selhání komponentu se projeví jakýmkoli selháním spojky: částečné odpojení, neschopnost pedálu vrátit se do původní polohy atd. Kromě toho, důvodem kontroly jednotky mohou být silné vibrace, zvláštní zvuky, sklouznutí při vzestupu, nedostatečné zvýšení rychlosti se zvýšenými otáčkami motoru.

Jakož i při kotouči spojky osobního auta, stupeň opotřebení komponentu můžete zkontrolovat zatlačením pedálu. Auto umístěte na rovný povrch a zahřejte motor. Pedál zatlačte a pomalu ho pouštějte. Dbejte na to, kdy se začne přenos točivého momentu. Čím dříve se to stane, tím menší je opotřebení komponentu. Včasná výměna je nutná v případě spáleného zápachu během kontroly.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

V našem online obchodě si můžete objednat kotouč spojky a jiné komponenty pro kamiony za nízkou cenu. Objednání vám nezabere mnoho času díky přehlednosti naší stránky a zkušeným odborníkům z týmu pro zákazníky. Vše potřebné si můžete koupit velmi levně a můžete využít i naše akce na vybrané produkty. S AutoDoc ušetříte čas i peníze!