Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Olejovy filtr pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Olejovy filtr pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Olejovy filtr pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Olejovy filtr nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Olejovy filtr pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Olejovy filtr pro TOP značky kamionů

Olejovy filtr pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Olejovy filtr pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Olejovy filtr. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Olejovy filtr za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Olejový filtr pro kamiony čistí usazeniny sazí a produkty opotřebení motoru z maziva. Je to důležitá součástka systému mazání a pomáhá prodloužit životnost mnoha komponentů.

Druhy olejových filtrů pro kamiony

Podle prvků designu se tyto součástky dělí na tyto skupiny:

  • Tzv. spin-on (šroubovací). Kryt a uzávěr tvoří jednu jednotku. Tyto komponenty se mění jako jedna sestava.
  • Kazetové. Vyměňuje se pouze filtrační prvek. Obvykle se filtrační kazety prodávají za nízkou cenu.

Olejové filtry pro kamiony se mohou lišit způsobem čištění. Například to může být:

  • Mechanický. Zašpinění se odstraní během přetékání pracovní kapaliny přes filtrační prvek. Filtrační prvek je obvykle vyroben z papíru a může mít dodatečnou kovovou síťovinu.
  • Sedimentační. Jeho design zahrnuje olejovou vanu. Cizí předměty se usadí na spodní straně pod vlivem gravitace.
  • Odstředivý. Do komponentů patří bubnový rotor, který rotuje ve vysoké rychlosti pod tlakem maziva, které proudí z trysek. Pod vlivem odstředivých sil se pracovní kapalina čistí od kontaminantů, které zůstanou na vnitřní stěně rotoru.

Selhání a jejich příčiny

Nejčastěji se komponent vyměňuje kvůli konci jeho životnosti. Zachycováním špíny se olejový filtr pro kamiony postupně zacpává a zhoršuje se jeho průtoková kapacita. Může to vést k poškození filtračního materiálu. Spustit se může i obtokový ventil, což povede k proudění nečistot z maziva do komponentů mechanismu.

V některých případech se filtrační prvek předčasně ucpe jako důsledek vniknutí chladicí kapaliny do oleje. Komponent se může poškodit i v případě nesprávné instalace.

Jak zjistit selhání

Problémy jsou indikovány zapnutím varovného indikátoru tlaku oleje. Chybu lze identifikovat i kontrolou měrky hladiny oleje. Tvrdé částice na měrce jsou důkazem, že filtr nepracuje správně. V tomto případě je třeba instalovat nový komponent bez čekání na čas pravidelné údržby. Bude to levnější než oprava poškozené jednotky vlivem nedostatečného čištění maziva.

Podobně, jako filtrační prvky v osobních autech, nové komponenty je třeba instalovat při každé výměně oleje, po odjetí 10-15 tisíc km.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

V katalogu našeho online obchodu najdete široký výběr kvalitních produktů. Konkrétně pro vás máme olejový filtr, který se přesně shoduje se specifikacemi vašeho kamionu. Pokud potřebujete více informací o AutoDoc, o našich akcích, slevách, doručení nebo platbě, otázky můžete směřovat na tým našich odborníků přes online čet nebo telefonicky. Naši odborníci vám poskytnou všechny potřebné informace.