Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Termostat / tesneni pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Termostat / tesneni pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Termostat / tesneni pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Termostat / tesneni nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Termostat / tesneni pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Termostat / tesneni pro TOP značky kamionů

Termostat / tesneni pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Termostat / tesneni pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Termostat / tesneni. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Termostat / tesneni za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Termostat v kamionu udržuje optimální teplotu chladicí kapaliny během různých režimů užívání motoru. Hlavně zaručuje rychlé zahřátí motoru po nastartování. Obvykle se tento prvek prodává v setu s těsněním odolným vůči vlivu chemikálií.

Druhy

  • S krytem. Je spojen s hadičkami systému chlazení. Kryt je vyroben z mosazi nebo hliníku. Mosaz je odolná vůči korozivním látkám a vydrží zátěž. Hliník je lehký materiál. Termostaty pro osobní auta se vyrábějí i s plastovým obalem.
  • Bez krytu. Instaluje se do speciálního místa uložení v bloku válců.

Selhání a jejich příčiny

Zařízení je vystaveno poškození vlivem koroze nebo zašpiněním usazeninami. Je to důsledkem užívání nesprávné chladicí kapaliny nebo mísení chladicích kapalin různých druhů. Vlivem velkého zašpinění se prvek může zablokovat v přechodné nebo extrémní poloze.

Jak zjistit selhání

Selhání je obvykle indikováno přehříváním motoru nebo silným chlazením. V prvním případě se na palubní desce zobrazí příslušný indikátor. V kabině budete i cítit zápach pracovní kapaliny. V druhém případě se zvýší spotřeba paliva.

Nejjednodušší kontrolu provedete kontrolou přívodních hadiček z chladiče hned po nastartování motoru. Pokud se zahřívají pomalu, termostat kamionu pravděpodobně funguje.

Přesnější údaje o funkčnosti zařízení získáte z diagnostického skeneru zapojeného do elektronické řídicí jednotky. Kontrolu musí provést odborník na údržbu kamionu. Pokud se neobjeví příznaky selhání, komponent se doporučuje vyměnit po 100 000 km nebo po 5 letech.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

V našem online obchodě si můžete vybrat a koupit termostat nebo jiné komponenty pro váš kamion, velmi rychle a jednoduše. Máme pro vás nízké ceny na všechny produkty z katalogu, díky čemuž si kamion opravíte za výhodnou cenu. Pokud potřebujete informace o produktu, o který se zajímáte, o podmínkách platby nebo o akcích, kontaktujte náš tým pro zákazníky přes online čet.