Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Vodni cerpadlo / tesneni pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Vodni cerpadlo / tesneni pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Vodni cerpadlo / tesneni pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Vodni cerpadlo / tesneni nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Vodni cerpadlo / tesneni pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Vodni cerpadlo / tesneni pro TOP značky kamionů

Vodni cerpadlo / tesneni pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Vodni cerpadlo / tesneni pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Vodni cerpadlo / tesneni. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Vodni cerpadlo / tesneni za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Jakož i vodní čerpadlo v osobním autě, tak i tato vodní pumpa pro kamiony je potřebná k vytvoření cirkulace chladicí kapaliny v systému chlazení motoru. Kapalina se pohybuje centrifugální silou.

Druhy

V katalozích výrobců najdete produkty s různým designem. Existují tyto komponenty:

  • V samostatném krytu;
  • Integrované do bloku válce.

Zařízení jsou aktivována z motoru pomocí řemene nebo řetězu. Kryt je vyroben z různých materiálů, například:

  • lité železo;
  • hliník.

Online si můžete koupit komponenty s přídavným zařízením, například s ventilátorem na lepší chlazení kapaliny. Kromě toho můžete v setu najít těsnění pro vodní pumpu pro kamion. Obvykle je vyrobeno z paronitu, papíru nebo gumy.

Selhání a jejich příčiny

Průměrná životnost součástky je asi 120 000 km. Používání chladicí kapaliny nízké kvality může vést k rychlému selhání komponentu. Podporuje se tím tvorba usazenin na stěnách, mechanické poškození prvků pumpy, zablokování ložiska a destrukce lopatkového kola. Selhání vodní pumpy v kamionu se také objeví vlivem neustálého provozu součástky a motoru na maximální výkon.

Během používání se na kovových částech pumpy může objevit koroze. Při absenci správné údržby bude právě rez důvodem ztráty těsnosti jednotky a úniku nemrznoucí směsi. Spolehlivé spojení komponentů se může narušit vlivem neustálých vibrací motoru.

Jak zjistit selhání

Selhání je indikováno zvláštními zvuky během jízdy a používání jednotky, úniky chladicí kapaliny a zvýšenou teplotou motoru, která je označena příslušným signálním indikátorem na palubní desce. V tomto případě by se měl ihned instalovat nový komponent, aby se předešlo vážnému poškození a drahé opravě motoru.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

V našem online obchodě si můžete objednat vodní pumpu pro kamion nebo mnoho jiných komponentů za dostupné ceny. Odborníci z našeho kompetentního týmu pro zákazníky vám rádi pomohou při výběru produktů, které se přesně hodí k vašemu vozu podle technických vlastností. Podívejte se také na naše akce na AUTODOC. Díky nim bude váš nákup ještě levnější!