Plus
Vyzkoušejte prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Vratna- / vodici kladka pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Vratna- / vodici kladka pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Vratna- / vodici kladka pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Vratna- / vodici kladka nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
Katalog Vratna- / vodici kladka pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Vratna- / vodici kladka pro TOP značky kamionů

Vratna- / vodici kladka pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více

Vratna- / vodici kladka pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu

Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Vratna- / vodici kladka. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Vratna- / vodici kladka za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Vodicí kladky pro kamiony určují trajektorii řemenového pohonu. Mohou se prodávat samostatně nebo jako součást setu.

Druhy vodících kladek pro kamiony

Podle účelu:

  • Pro doplňkový řemen. Podle druhu prvku použitého v řemenovém pohonu může být plochá nebo může mít zářezy pro drážky. V průměru je její životnost asi 70 000 až 80 000 km.
  • Pro rozvodový řemen. Její design obsahuje zářezy pro zuby. Výměna je nutná každých 75 000 až 100 000 km.

Podle materiálu:

  • Polymerová, která odolá kontaktu s vlhkostí;
  • Kovová, která je odolnější vůči mechanické zátěži.

Tyto produkty se liší velikostí. Obvykle výrobce uvádí šířku a vnější průměr. Tyto parametry se musí shodovat s parametry řemenového pohonu daného kamionu.

Selhání a jejich příčiny

Tyto komponenty, jakož i vodicí kladky pro osobní auta, je třeba vyměnit spolu s řemenovým pohonem, protože se opotřebovávají. Opotřebení může být zrychlené nadměrnou zátěží jednotky, čímž se komponent může přetrhnout.

Mechanické poškození na vnější straně komponentu se také může objevit vlivem kontaktu s cizím předmětem, například s kamínkem. Boční vodící prvky se mohou také deformovat jako výsledek nesprávné instalace komponentu.

Jak zjistit selhání

Stav produktů by se měl kontrolovat každých 15 000 km. Pokud během kontroly komponent volně rotuje a vydává hluk, je třeba jej vyměnit. Komponenty rozvodového mechanismu se bez důvodu nekontrolují. Problém s komponenty této jednotky indikuje zvláštní hluk během provozu motoru. V takovém případě kontaktujte servis i bez čekání na čas plánované údržby.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

V našem online obchodě můžete najít množství levných autodílů. U nás si můžete objednat vodící kladky nebo jiné produkty pro nákladní vozidla. Během akcí nabízíme neuvěřitelně nízké ceny. Pokud potřebujete pomoc při hledání vhodných dílů, kontaktujte odborníky AUTODOC přes funkci online čet nebo telefonicky. Náš tým pro zákazníky vám rád pomůže při výběru všeho potřebného na opravu kamionu nebo nákladního auta.