Plus
Zkusit prémiový účet
0   Položek
#
0,00 CZK
Váš košík je prázdný

Vzduchovy vysousec / zasobnik pro kamiony

Zvolte vaše nákladní auto
Pokud chcete najít Vzduchovy vysousec / zasobnik pro kamiony nebo jiná nákladní auta, a zaručit tak jejich úplnou kompatibilitu, níže prosím uveďte model vozidla.
1
2
3
Dodatečné informace
Objednejte si Vzduchovy vysousec / zasobnik pro kamiony za nízké ceny
  • Kupte si levné Vzduchovy vysousec / zasobnik nákladní auta s právem vrácení produktu do 200 dnů
    Bezpečná objednávka 200 dnů
  • Nákladní automobily Vzduchovy vysousec / zasobnik za vždy nízké ceny
    Záruka nejnižší ceny
Katalog Vzduchovy vysousec / zasobnik pro kamiony - vyberte si v online obchodě AUTODOC

Vzduchovy vysousec / zasobnik pro TOP značky kamionů

Vzduchovy vysousec / zasobnik pro nákladní auta TOP kvality: TOP značky

Více
Vzduchovy vysousec / zasobnik pro kamiony: Bestsellery v našem katalogu
Tyto produkty jsou nejprodávanější z katalogu Vzduchovy vysousec / zasobnik. Nejširší výběr produktů nejlepších značek vám pomůže při výběru Vzduchovy vysousec / zasobnik za snížené ceny a zaručí vám dokonalou kompatibilitu do vašeho kamionu nebo nákladního auta.

Na rozdíl od osobních aut se v kamionech obvykle používá pneumatický brzdový systém. Součástí tohoto systému je filtr vysoušeče vzduchu. Odstraňuje vlhkost ze vzduchu přicházejícího z kompresoru. Redukuje korozivní poškození komponentů a zabraňuje jejich drahé opravě.

Druhy filtrů vysoušeče vzduchu pro kamiony

Hlavním prvkem tohoto komponentu je vyměnitelná kazeta filtru vysoušeče vzduchu pro kamiony. Je to nádoba naplněná granulovaným plnivem, které absorbuje vlhkost. Může být ze:

  • Zeolitu. Udrží své vlastnosti po dlouhou dobu.
  • Silikového gelu. Granule jsou odolné vůči mechanickému poškození.

Podle přítomnosti přídavných prvků mohou být vyměnitelné prvky:

  • Kombinované se separátorem oleje. V tomto případě jsou zde dva filtry ve stejném krytu. Jeden z nich se používá k odstranění olejového znečištění ze vzduchu před tím, než vstoupí do odvlhčovače. Výrazně se tím snižuje pravděpodobnost selhání prvků brzdového systému a snižují se náklady na údržbu.
  • Standardní. Vykonávají pouze svou přímou funkci. Jsou nejrozšířenější a ve většině případů se prodávají levně.

Selhání a jejich příčiny

Časem adsorpční látka ztrácí svou schopnost absorbovat vlhkost. Děje se to kvůli tomu, že během provozu hromadí množství tekutiny. Pokud v zimě zamrzne, vysoušeč vzduchu se může zničit. Stane se to, když je znemožněno vyhřívání.

Plnivo často přestane pracovat vlivem zamaštění granulí. Důvodem je zvýšené množství vypouštěného oleje z kompresoru.

Filtr vysoušeče vzduchu pro kamion může selhat vlivem poškozeného kontrolního ventilu. Tento prvek posílá vzduch vysušený adsorpční látkou do přijímacích zařízení. Například, ventil se může ucpat vlivem nesprávné funkčnosti kompresoru.

Jak zjistit selhání

Potřeba instalace nové kazety může být indikována kondenzátem v přijímacím zařízení. Na jeho kontrolu otevřete vypouštěcí ventil. Proveďte to podle pokynů výrobce. Stav přijímacího zařízení kontrolujte každý den. Plnivo měňte alespoň jednou za rok před zimou. Sestavu separátoru vlhkosti vyměňte v případě selhání ventilu.

AUTODOC: pohodlné online nakupování

Potřebujete si koupit filtr vysoušeče vzduchu pro váš kamion nebo kazetu? Objednejte si v online obchodě AutoDoc ještě dnes a nákup vám doručíme velmi rychle. Pokud potřebujete pomoc při výběru komponentu z katalogu, naši kvalifikovaní odborníci vám rádi pomohou. Hledáte možnost nákupu kvalitních dílů za nízkou cenu? Nakupujte u nás během akcí!

loader Počkejte, prosím...